| BroPew2017 a întrebat:

Care este scopul tau in viata si cum il urmezi?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa descoper stiinta, natura, sa invat mereu ceva, in prezent invat o limba straina, citesc cartii de stiinta

| BroPew2017 explică (pentru RAY):

Ma bucur ca exista in continuare si adepti in domeniul stiintei! Eu iti urez mult succes in ceea ce vei urma sa faci pe viitor!

| RAY a răspuns (pentru BroPew2017):

Sa stii ca foarte putini sunt interesati de cunoastere,stiinta,am incercat cu un blog sa il promovez zero sanse,cartii de stiinta sunt putin citite, din pacate multi nu vor sa cunosca natura, stiinta, nici nu ma mir daca scoala a fost o tortura, normal ca nu au chef sa invete ceva

| BroPew2017 explică (pentru RAY):

Eu sunt MORT dupa astronomie. Efectiv ma copleseste spatiul. Si stiinta are un loc important in sufletul meu. Ceea ce ne inconjoara. de multe ori merg pe afara si imi spun,, este incredibil tot ceea ce vad,, acompaniata de intrebarea,, de unde am venit noi? cine ne-a facut? cum am aparut?,,. Explorarea si descoperiria ar trebui sa aiba un clasament special pentru noi, oamenii. Insa se pierde interesul din cauza prostiei emanata de unii. care ESTE CONTAGIOAS!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scopul meu în viaţa este să fiu mai inteligent mâine decât azi.Studiez electonica, electrotehica, engleza şi chimia.Reuşesc să fac asta şi muncind şi studiind.Deci, cu asta îmi ocup eu timpul.

| BroPew2017 explică (pentru anonim_4396):

Iti tin pumnii si sper sa ajungi acolo unde ti-ai propus! O alegere buna pentru viitor din punctul meu de vedere. electronica este chiar de baza as putea spune.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BroPew2017):

Îţi multumesc mult ce mi-ai spus, mă bucur că sunt oameni care apreciază ceea ce fachappy

| Illuminati2016 a răspuns:

Scopul meu in voata este sa mor...

| Denly a răspuns:

Scopul meu este sa fiu sanatos, sa fac sex cu iubita mea, sa am un job bun si stabil, sa calatoresc in zone diferite alaturi de iubita mea, sa am o masina, o casa cu conditii bune. Nu stiu ce voi face din toate astea, poate voi reusi, poate nu. Macar voi incerca.

| BroPew2017 explică (pentru Denly):

Imi place ca esti sincer si ca vrei sa faci ceea ce-ti doresti. Doar vorba aia,, o viata avem,, si e si scurta cu draci happy eu sper sa-ti atingi toate scopurile propuse si sa le traiesti la maxim!

| ady18 a răspuns:

Scopul meu in viata este sa iau bacul, permisul ( toate gradele) si sa imi intemeiez o familie cu o nevasta frumoasa si cu multa iubire intre noi, sa am masina -pe care mi-o doresc!

| BroPew2017 explică (pentru ady18):

Un scop comun pe care multa lume o are pe lista. Eu iti urez mult succes si sunt convins ca iti vei indeplini scopul. Este bine sa te gandesti la scopurile principale in viata. Respect

| Fatayou a răspuns:

Scopul meu in viata este sa Il descopar pe Dumnezeu cat mai mult prin tot ceea ce a creat si prin ceea ce este, de asemenea am si alte scopuri: sa trec bacul laughing, sa am un job bine definit avand si o stabilitate financiara, sa descopar frumosul, sa ajut oamenii cat pot, sa ma pasioneze arta si sa descopar cat mai mult lumea ce ma inconjoara.

| Jimmh a răspuns:

Sunt in depresie si ma gândesc sa imi pun capăt zilelor dar nimeni nu are habar de asta pentru ca sunt glumeț si zâmbesc tot timpul

| BroPew2017 explică (pentru Jimmh):

Jimmh sunt atatia oameni care au viata limitata. de o boala sau de un defect sau de vreun accident. acestia isi doresc dreptul la o viata lunga si normala insa nu pot obtine. Iar tu vrei sa-ti pui capat zilelor? De ce nu te uiti in jur? Ai casa, ai internet din cate se vede. cel mai probabil nu duci lipsa de strictul necesar iar altii nici macar ceva de mancare n-au pe ziua de maine. Eu spun sa te consulti cu ai tai sau in cel mai bun caz cu un psiholog BUN care sa te ajute sa treci peste. Daca depresia este cauzata de certuri in familie, din cauza celorlalti de la scoala/liceu/facultate/servici atunci fa ceva. pune piciorul in prag ca nu e bine. daca vrei sa mai vorbim sa-mi spui si am sa te ajut cu ceea ce voi putea