| VasileIon32 a întrebat:

Cat de grea este materia la informatica clasa a 9-a semestrul 1? Pentru ca eu sunt la stiinte naturale si as vrea sa ma transfer semestrul 2 la mate-info, dar vreau sa stiu daca voi avea mult de recuperat.

Răspuns Câştigător
| Λndrei a răspuns:

O să fie greu pe dracu.
În clasa a 9-a înveți fie Pascal, fie C++. Mai bine C++,(la facultate s-a renunțat la Pascal, un limbaj de programare mai avansat, însă rar utilizat și mai bun C).
Primul semestru o să însemne învățarea limbajului, (nu toți ați făcut în gimnaziu programare), iar apoi în semestrul doi, veți începe probabil lucruri mai serioase.
Am făcut mate-info, studiez și lucrez în domeniu în continuare.
Baftă!

1 răspuns:
| R3aLZz a răspuns:

Invata pe la sfarsitul semestrului 1 c++, in semestrul 2 numai asta o sa faci.
Daca iti place informatica iti recomand sa te transferi.O sa fie greu pana te acomodezi.Bafta!