| AdrianProteasa a întrebat:

Ce credeti este mai avantajos sa fi doctor sau politist in romania? avind in vedere ca medicina generala este 6 ani plus specializare 3 sau mai multi ani dupa?

7 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Pai daca este vorba de asa atunci politist ...acolo nu ai nevoie de studii laughing

| Anonim_1678 a răspuns:

Hmmm... nu stiu... pai la doctor, te porti uratel cu pacientu si sa vezi ce spaga iti da sa il tii in puf.
Dar la politisti, e si mai misto ca opresti pe unu, nu-s ce nu are si incepe ca sa vezi ca nu ca pai sa vezi ca iti baga 200-300 de mi in buzunar si sa vezi ce misto e... Dar doctor e mai bun dar dureaza mult pana termini scoala, facultatea, etc

| Anonim_1678 a răspuns:

Amandoua sunt extrem de bune, iei spaga, etc dar doctorii sunt mai respectati dar e grea scoala

| ruPfashu a răspuns:

E mai avantajos sa fi politist, pentru ca nu ai nevoie decat de 2 clase ca trenul.

| Alex20_8915 a răspuns:

Eu zic sa te reprofilezi. Nu este nimic avantajos sa fi in medicina sau politie in Romania. Poate doar cateva pile. Si eu am vrut sa dau la medicina. Dar este foarte mult de invatat si ajungi foarte greu sa castigi un salariu serios din aceasta meserie in tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoala de prostie este gratuita draga. daca pui problema de avantajos si de cat costa, e clar.ai chef de invatat si de specializare exact cat am eu sa ajut un puturos care ma intreaba; moi ti-s posmagii? inseamna ca nici nu stii ce-ti place nici nu stii ce vrei.

| AcelAS_4170 a răspuns:

Cel mai vine este meseria de doctor. poti devenii ceva find doctor si chiar sa mergi in alte tari...meseria de politist nu este o meserie de viitor si chiar asa importanta.practic si in baniwinking
sper ca ti-am fost de ajutorwinking