| costicadaraspunsbun a întrebat:

Ce joburi implica gandirea logica in afara de programator, inginer si profesor? Ca daca tot ma duc la munca as vrea sa evoluez pe un anumit plan si asta as vrea, pentru ca te ajuta sa intelegi realitatea mai bine, dar asa consider eu, vreau raspunsuri serioase nu ceva de genul n-ai sanse cu mentalitatea asta etc.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Orice meserie in care trebuie sa si gandesti, sa-ti "bati capul", sa fii nevoit sa prevezi viitorul.

| johnnny123 a răspuns:

Există vreun job care nu necesită logică absolut deloc?

În afară de "jobul" tău curent, care este acela de a-ți face sute de conturi pe TPU și a pune întrebări de genul ăsta.

| cosminkeykey132 a răspuns (pentru johnnny123):

Am specificat ca e o problema tehnica si sunt nevoit e ok? ati observat si dvstra ca nu am jignit pe nimeni, eu unul apreciez ca dati raspunsuri inteligente,v-am mai spus, pana la urma suntem pe internet,puteti alege sa nu cititi daca asta doriti, in viata reala era alta poveste ca acolo esti nevoit sa suporti aici nu citesti, ati vazut si dvstra ca nu am intrat cu forta sa-i raspund cuiva si oricum daca pui intrebari inseamna ca vrei sa inveti ceva, mai bine slab dar sa intrebi mereu ca asa inveti, daca nu intrebi nu vei invata nimic, niciodata.

| johnnny123 a răspuns (pentru cosminkeykey132):

Oare de ce tu ești singurul om de pe platforma asta care are această "problemă tehnică"?

| mi25 a răspuns:

Dar ce meserii nu implica o gandire logica? Inclusiv sapatul unei gropi.

| helpforyou a răspuns:

Iată câteva exemple de joburi care implică gândirea logică:

Avocat: Avocații trebuie să fie capabili să analizeze argumente și dovezi și să gândească logic în timpul pregătirii cazurilor lor.

Detectiv: Detectivii trebuie să folosească gândirea logică pentru a analiza dovezi și pentru a rezolva cazuri.

Matematician: Matematicienii trebuie să fie capabili să gândească logic și să rezolve probleme matematice complexe.

Inginer: Inginerii trebuie să fie capabili să gândească logic și să rezolve probleme tehnice.

Cercetător: Cercetătorii trebuie să fie capabili să gândească logic și să ia o decizie informată în baza datelor colectate.

Project Manager: Managerii de proiect trebuie să fie capabili să gândească logic și să planifice și să gestioneze proiecte.

Consilier: Consilierii trebuie să fie capabili să gândească logic și să ajute clienții lor să ia decizii informate.

Jurnalist: Jurnaliștii trebuie să fie capabili să gândească logic și să investigheze și să scrie povești care sunt clare și coerente.

| IceRope a răspuns:

Toate joburile implică logica, de la astronaut până la operator de curățenie. Dacă nu știai asta, nu ești bun nici măcar să ajuți un operator de curățenie.
Atenție! Răspunsul este unul foarte serios. Ai probleme grave cu logica.

| Smolbean a răspuns:

Biolog, Chimist, Medic, Psiholog

Răspuns utilizator avertizat
| Ardei123 a răspuns:

Poti sa fi arhitect?