| Bogdanel1021 a întrebat:

Ce meserie pentru viitor e cea mai buna?

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ai primit multe sfaturi pe aici, ti-au fost enumerate multe meserii. Cu multe nu sunt de acord. Depinde ce aptitudini ai. Din Facultatea de Drept ies foarte multi someri. De la arhitectura, cam la fel. Medicina e grea. Doar sa fii un student foarte eminent ca sa perseverezi in aceste domenii. Cu informatica zic eu ca se face treaba buna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia pe care o faci mai bine... degeaba iti spunem noi ca it ul, daca tu nu ai sa intelegi niciodata domeniu, sau medicina daca tu nu suporti sangele

| anonimg a răspuns:

Programator, medic, electrician, sudor(in strainaate nu in tara), proiectant, arhitect.
Nu recomand justitia pentru ca e mai corupta decat coruptia insasi.
Orice ai face trebuie sa iti placa; ca daca nu iti place o sa iasa rau. I don't want to see

| alin131 a răspuns:

IT, logic...

| Deniy123 a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte ce ar vrea sa devina in viata lui tu poti alege asta dar iti spun avocat manager doctor orce conteaza doar sa-ti placa!

| XTeddy a răspuns:

Poți fii avocat, doctor, IT, profesor, etc. Depinde ce îți place, trebuie sa ai o anumită înclinatie si să nu alegi ceva ce nu îți place si după să faci tot restul vieții serviciul/munca din obligație.