| crisstina26 a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de limbi moderne aplicate UBB? Ma aflu in clasa a 12-a si sunt indecisa

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

La cluj din cate stiu doar prima limba trebuie sa o stii bine, dai admitere din ea si a 2-a poti s-o iei incepator si au o varietate destul de mare de limbi straine din care poti alege, limbi destul de rare. Ti-as recomanda Clujul pentru facultatea asta. In Timisoara daca te intereseaza dai admitere din ambele limbi, principala e de obicei aia pe care trebuie s-o stii mai bine, a 2-a limba se ia de la un nivel usor mai jos.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si ce limbi iti alegi, e in general un domeniu bun ca-ti deschide usi spre mai multe domenii desi teoretic te pregateste sa fii traducator.

| crisstina26 explică (pentru Adry05):

Pai eu mi-as alege germana-engleza ca limba A si B dar nu stiu exact care sunt optiunile pentru limba C si D

| Adry05 a răspuns (pentru crisstina26):

Germana e super ok dar engleza ar fi bine daca poti s-o inlocuiesti cu altceva ca majoritatea au combintia asta si cam toti stiu engleza azi.

| crisstina26 explică (pentru Adry05):

Dar de exemplu la LMA nu am nevoie de doua limbi la nivel avansat?

| Adry05 a răspuns (pentru crisstina26):

Nu stiu cum se cere in Bucuresti.

| crisstina26 explică (pentru Adry05):

Dar la Cluj?

| Adry05 a răspuns (pentru crisstina26):

La cluj din cate stiu doar prima limba trebuie sa o stii bine, dai admitere din ea si a 2-a poti s-o iei incepator si au o varietate destul de mare de limbi straine din care poti alege, limbi destul de rare. Ti-as recomanda Clujul pentru facultatea asta. In Timisoara daca te intereseaza dai admitere din ambele limbi, principala e de obicei aia pe care trebuie s-o stii mai bine, a 2-a limba se ia de la un nivel usor mai jos.