| Yonescu a întrebat:

Ce platforma de freelancer gratuita recomandați?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Platformele adevarate si reale de freelanceri NU sunt gratuite, fiindca sunt administrate de companii care cer bani pentru membership si iau comision la plata lucrarilor atat de la cel care executa lucrarea cat si de la cel care solicita lucrarea.

| NLS a răspuns:

Cum a zis si Bubico, toate iti retin o parte din castig,
si nici macar nu conteaza care retine procentul cel mai mic, ci conteaza sa fii pe platforma care are cei mai multi utilizatori.

Si acestea ar fi:
Fiverr
Freelancer.com
UpWork

Nu se multumeste niciuna cu reclame, cand mii si sute de mii de persoane fac bani sub nasul lor, pe platforma creata de ei.
Iti poti face cont pe toate, si dupa 6 luni sau 1 an, daca observi ca doar pe una esti mai cautat, si esti multumit cu ce colaborari iti aduce, renunti la celelalte.

Răspuns utilizator avertizat