| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa combat starea de somn de dupa amiaza? Mereu la munca mi se inchid ochii, si e nasol!

8 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Incearca o cafea si gasestt-ti de lucru ca sa nu mai iti fie somn.happy
Succes!winking

| oooooooo a răspuns:

Inseamna ca ai un loc de munca plictisitor,sau care nu iti place...
poate cateva exercitii fizice usoare ti-ar fi de ajutor.

| oooooooo a răspuns:

Inseamna ca ai un loc de munca plictisitor, sau care nu iti place...
poate cateva exercitii fizice usoare ti-ar fi de ajutor.

| sergiu25bc a răspuns:

Uite asa pateam si eu pe cand eram in italia. Dar am facut astfel, unde lucram cand vedeam ca imi era somn, trageam fuga pina la baie si ma spalam cu apa rece pe fata, apoi mincam o portocala, si daca puteam deschideam geamul sa vina aer curat de afara.Si am observat ca imediat imi disparea acea stare si eram 1 alt om.Acuma depinde unde lucrezi tu, si daca ai posibilitatea sa te speli pe fata.Cat despre cafea poate iti trece starea de somn dar nici multa cafea nu-i buna.Eu de as fi in locul tau in locul cafelei aleg 1 spalare pe fata, 1 fruct indiferent ce fruct, mar, banana, etc.Si 1 pic de aer curat. Sper ca am fost de ajutor cat de cat.happy

| ka2 a răspuns:

Cafea, in primul rand, sau daca deja bei, atunci putina miscare, prin birou, sau unde esti

| Uana_5406 a răspuns:

Cafeluta, dar avand in vedere ca se mai intampla ca efectele nu fie tocmai cele asteptate, du'te la baie si da'ti cu putina apa rece pe fata big grin

| florentina_2607 a răspuns:

Iesi putin afara

| liliana16 a răspuns:

O cafea si te apuci de munca, asta daca ai, daca nu iesi la aer!