| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa intru la orele online cu camera inchisa pe zoom? Totdeauna ma pune cu camera deschisa.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dadusem ieri peste un comentariu undeva pe Facebook sau Youtube zicea asa...

"Pe noi romanii ne face fericiti chichita aia pe care o gasim ca sa nu respectam o regula, o lege"

Cam asa e si cu scoala asta online, de cand cu pandemia saptamanal apare unul care cauta fericirea in acea mica chichita care il face sa dea o mica teapa.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Citeste aici:
https://www.aradon.ro/......a-1326860/

O poți ține și inchisă, dacă iti faci simțită prezența, prin activitate la oră.
Să știi că te vei obișnui și cu camera deschisă, nu e deloc ceva wow, nu stiu de ce ti-ar fi jenă, mai ales că toti colegii fac la fel. :)

| Zuzu1991 a răspuns:

Iei o tableta, pui poza ta, o pui in stativ in fata camerei
si apoi te dai lovit ca ti-a inghetat imaginea big grin

si merge, am vazut cum a facut asta Cartman din South Park in episodul dedicat coviduluiwinking

| Apokales a răspuns:

Pui banda adeziva pe camera si ii spui ca nu-ti merge camera?!

| NotNamed a răspuns:

Pur si simplu ii spui ca nu vrei sa pornesti camera. Daca spune ca iti pune absenta ii spui ca te doare in fund, este o lege data fix pentru sitatia asta in favoarea ta si ca vei depune contestație unde va avea de pierdut multe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invata de la Orlando si Inocentiu de la 2Degeaba.
https://www.youtube.com/watch?v=FNzA3Rp2pGg

| Motisor a răspuns:

Intrii de pe laptop sau calculator dacă ai si descarci OBS, înregistrezi cu tine o filmare cand esti atent la camera și pui sa mearga înregistrarea in OBS si gata zice profa ca esti atent la ora, dar tu poti sa fii plecat afară

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Motisor):

Solutia ta e mai buna, dar a mea e mai kinky big grin

| floresdemayo a răspuns (pentru Motisor):

Și când profesorul îi pune intrebari din lecție, ce face? Se uită la el, ca bou' din inregistrarea făcută in prealabil? Va fi pus absent.

| darrio2007 a răspuns (pentru floresdemayo):

Ce de „binevoitori" pe aici. Ei nu stiu ca se pacalesc pe ei. Peste cativa ani se vor gandi, „nu era bine sa tin camera aia deschisa atunci cand trebuia"? Si asa se face „mare scoala" online.