| Angelooooo a întrebat:

Cum se face repartizarea studenților ce termina Academia Forțelor Terestre? Spre ex eu termin specializarea "Infanterie", pot sa imi aleg eu județul unde vreau sa profesez?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti!
Repartizarea o face MAN-ul in functie de media cu acre termini Academia, in judetele unde au nevoie.
Pentru primii 5 ani, ai obligatia sa mergi acolo unde esti repartizat, dupa care poti cere transfer unde doresti.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vei fi trimis acolo unde se cere, nu unde vrei tu. Mai ales daca nu ai nota prea mare la absolvire.

| Brizbriz a răspuns:

Sigurrrr ca daaaaaa
asa ca toti or sa aleaga Bucuresti, nu crezi?!?

infanterie auzi, cu "inteligenta" asta e clar deja ca o sa fi foarte bun ca si carne de tun (rima neintentionata tongue)

| Angelooooo explică (pentru Brizbriz):

Ce te duce capul.Mai bine lasă-te

| Brizbriz a răspuns (pentru Angelooooo):

Deh draga, prefer sa gandesc prea mult, decat deloc tongue

| Angelooooo explică (pentru Brizbriz):

Deci tu daca gândeşti prea mult dai răspunsuri proaste? am inteles...

| Brizbriz a răspuns (pentru Angelooooo):

Lul
interesant... deci, tu care nu gandesti, cand cineva te intreaba de ce nu ai gandit singur, ti se pare raspuns prost

infanterie auzi... HAIL to the KING, baby!
https://www.youtube.com/watch?v=I3vXZJCfb_8

| Angelooooo explică (pentru Brizbriz):

????

| Brizbriz a răspuns (pentru Angelooooo):

Da, imi cer scuze, stiu, prea complicat raspunsul, dubla negatie si celelalte

infanterie auzi... HAIL HYDRA!

| Angelooooo explică (pentru Brizbriz):

Ce ai frate? Te răsclosc amintirile de cand ai făcut armata in '80?

| Brizbriz a răspuns (pentru Angelooooo):

Nuuuu, eu sunt muuuuuult mai batran, pe vremea mea, cand am facut armata se urla "This is SPARTAAAAAAA"hee hee

| Angelooooo explică (pentru Brizbriz):

laughing

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Se da un examen la final și pe baza notei îți alegi garnizoana