| Pyanissta_Alexandra_1996 a întrebat:

Daca eu sunt eleva la un liceu cu profil vocational (din gimnaziu) si am dat proba de aptitudini pe care am trecut-o dar vreau sa merg la un alt liceu (teoretic) cum fac? Maine sunt inscrierile.

3 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Pai te poti transfera la cel pe care ti-l deoresti(atata timp cat nu necesita alta proba).

| Pyanissta_Alexandra_1996 explică (pentru Samariteanul):

Nu stiu inca, dar am mai multe optiuni. Ar merge sa fac un formular cu mai multe optiuni de licee?

| Samariteanul a răspuns (pentru Pyanissta_Alexandra_1996):

Da,dar daca nu vei intra din prima la cel dorit a doua oara se vor ocupa locurile si daca vor mai ramane bine, daca nu vei cadea la un liceu mai slab.Alege-l pe cel la care esti sigua ca vei intra