| anonim_4396 a întrebat:

Daca urmez cursurile Facultatii de litere, la zi, sectia engleza-franceza si fac in paralel Geografia Turismului la fara frecventa, ce meserie voi putea avea dupa ce termin cele 2 facultati? Sper ca nu profesoara, este singura meserie pe care nu mi-o doresc(din cauza elevilor).

4 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Eu am prietene absolvente de domeniile specificate de tine si amandoua sunt profesoarehee hee Reorienteaza-te in alt domeniu. Succes

| Leea1234 a răspuns:

Cel mai sigur...si cel mai repede ti-ai putea gasi un loc de munca intr-o scoala, liceu...ca profesoara de engleza, franceza, geografie... dar poti incerca si la un hotel ca receptionista(se castiga binisor)...sau translator...sunt multe meserii, dar nu toate sunt bine platite avand in vedere cata scoala ai facut!
succes!

| Leea1234 a răspuns:

Ahhh si de ce nu, stewardeza (nu stiu daca am scris corect!)asta daca iti place sa calatoresti la inaltime...si bineinteles daca gasesti un loc de munca la tarom!

| geo25 a răspuns:

Ca absolvent al Facultatii de litere poti ocupa cu succes locuri de munca in domeniul invatamantului, in institutii de stat si in firme lucrand ca redactori in edituri, in presa, la radio sau la posturi TV, traducatori si translatori.