| anita89 a întrebat:

E urat ca o fata sa fie pilot civil?

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Ce om încuiat la cap ţi-a spus tie că e urt ca o fată să fie pilot civil? E urât ca o persoană să renunţe la visurile ei pentru a fi pe placul celorlalţi.
Urmează-ţi visul! Nu contează ce cred alţii.
Numai bine!happy

7 răspunsuri:
| eugem35 a răspuns:

Este frumos sa zbori, ca pilot, tot respectul pentru femeile care piloteaza avioane si helicopter, inclusiv pentru cele care conduc camioane si autobuze, bafta

| BiuL a răspuns:

Nu, lol. De ce sa fie urat? Fetele sunt egale cu baietii.

| Wehrmacht a răspuns:

De ce ar fi? Este o gandire de om cu mintea-ncuiata.

| anita89 explică (pentru Wehrmacht):

Daca ai chef sa jignesti atunci nu`ti mai spune parerea care nu ti-a cerut`o nimeni personal!

| Wehrmacht a răspuns (pentru anita89):

Atunci ti-ai raspuns ingura.Din moment ce intrebi daca e sau nu e atunci esti netura. Daca te simti jignita deoarece am spus ca o persoana care spune "e urat ca o fata sa. este una cu mintea incuaiata inseamna ca ai aceasta gandire, deci ti-ai dat singura raspunsul.

Si daca n-ai priceput ca aia nu ti-a fost adresata tie, ci a fost la forma generala mai bine nu te face pilot pana nu esti sigura ca nu o sa interpretezi aiurea informatiile care ti se dau.

| lanadelsex a răspuns:

E urat ca o fata sa nu fie ceea ce isi doreste fiindca ii e teama de ce vor crede ceilalti :*

| VladSpita a răspuns:

Deloc fiecare poate fi ce vrea si totul este frumos daca faci ceva frumos