| PaisonPink a întrebat:

Este vreo persoana pe aici care imi poate zice mai multe despre timiditate si indrazneala?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ca exista?
Si ca timiditatea trebuia infranta? Cu tupeu... altceva nu iti pot spune. Teoria nu te ajuta. Cel mai bine pentru inceput e sa te certi cu o functionara sau vanzatoare de aia mai scarba. big grin

| Nastia a răspuns:

Deci, eu sunt in aceeasi situatie, .promit ca maine seara, dupa 7 jumate, ca atunci ies de la scoala, o sa intru si o sa-ti spun eu tot ce stiu,... o sa fie un raspuns lung, te asigur.nu pot sa scriu acum pentru ca maine am lucrare.am multe de facut.rabdare pana maine. ok? promit ca ceea ce iti voi spune te va ajuta.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Timiditatea este o stare psihica sau insusire personala manifestata prin sfiala, jena, tacere nejustificata, dificultate de exprimare.
Indrazneala este inceputul actiunii. Orice indrazneala nu e decat forma pe care o ia lipsa de regrete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa faci cariera in vreuna din ele? Ce te-ar interesa? Oferta de locuri de munca, aptitudinile necesare pentru a fi o buna timida sau indrazneata, remuneratia anuala? Spune-mi iar eu nu iti voi raspunde. Promit. De fapt, jur. Pe rosu. Acum piua, mi-e foame.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nam idee si eu caut acelasi lucru! scuze ca nu te pot ajuta

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Paiiiiiiiiii...eu sunt extrem de timida deci crede-ma timiditatea nu e buna. sa fii timid nu te ajuta cu nimic.nu poti sa fii cantaret/cantareata pentru ca ai avea trac, nu poti fii actor pentru ca ti-ar fi rusine sa stai in fata camerelor de filmat cu gandul ca nu cunva sa te faci te ras...indrasneala te ajuta cu multe...am eu o vedeta in clasa care e indrasneata la toate, mai bine zis indrasnet pentru ca e baiat. face glume cu profesorii in ore si ei nu se supara,(decat daca exagereaza), cand nu stie raspunsul unei intrebari si clasa rade de el geseste ceva amuzant pentru care clasa sa rada ca asa vrea el.eu cand nu stiu raspunsul unei intrebari ma inrosesc si ma uit in pamant. nu suport sa ma fac de ras pentru ca atunci vine starea asta de timiditate.baiatul acela cand face o greseala zice:asa am vrut eu sa fie! si rade si el.glumeste pana si cu directorul.crede-ma,fi indrazneata!