| adela2012 a întrebat:

Exista meseria de asistent dentar? Ca am cautat si nu prea gasesc informatii. Vreau si eu mai multe detalii.

2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Exista. Doar ca multi medici dentisti lucreaza singuri si nu mai au nevoie de asistent. Cauta "asistent medical medicina dentara" sau "asistent medical stomatologie".

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Normal exista dar..meseria nu necesita sa asisti la vreo operatie doar unde se opereaza acolo sunt asistenti sa dea scule repede la mana ca totul este contracronometru si poti sa mori daca se misca incet la dentist poate sa te tina langa sa inveti meserie...