| Thecurious a întrebat:

Exista studenti inscrisi in a doua sesiune, care au intrat pe locurile cu taxa, chiar daca au medii mai mari decat cei inscrisi in prima sesiune -intrati la buget?
Vreau sa stiu daca se fare o repartizare in functie de note, la finalul sesiunii din septembrie.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu conteaza ce medie ai in comparatie cu cei intrati deja din vara. Conteaza media pe care o ai in comparatie cu cei care se bat pe locurile din toamna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți să intri la buget în toamnă, nici dacă ai medie mai mare decât unul intrat în vară, dacă locurile la buget s-au ocupat din vară. Tu te bați pe locurile scoase în toamnă. Poți intra la buget doar dacă sunt locuri libere la buget.