| Battery a întrebat:

am si eu o intrebare. Cum se face repartizarea la caminele studentesti? Stiam ca in functie de medie dar au prioritate cei care sunt la buget sau cei care intra in prima sesiune? Daca am intrat la buget cu o medie destul de mica si din a doua sesiune intra studenti cu medii mai mari, pot sa trec la taxa? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Repartizarea la camine se face in functie de mai multe criterii, principale fiind cele sociale apoi in funcite de medie bineinteles (nu pun la socoteala spaga si pilele ca nu are rost).
Prioritate au cei care au intrat la buget bineinteles, iar daca mai raman locuri atunci ii baga si pe cei de la taxa. Logic si normal in sesiunea a doua nu prea mai raman locuri la buget, dar daca se intampla acest lucru repartizarea la camine se face pana atunci, deci practic acestia nu mai au prioritate (in cazul in care repartizarea are loc dupa sesiunea a doua si exista cineva cu medie mai mare ca tine, atunci sunt sasne sa iti ia locul la camin da nu stiu sigur!). Si tu nu ai cum sa treci la taxa din moment ce deja esti intrat la buget, pentru ca cei care intra in toamna concureaza pe locurile ramase neocupate nu pe locul tau sau al altora. La taxa poti trece dupa primul an in cazul in care nu ai medie de buget. Mult succes!

| Battery explică (pentru Dana211):

Mersi mult!

| Dana211 a răspuns (pentru Battery):

Cu placere happy