| Laurențiuuuuu28 a întrebat:

Facultatea de matematică-informatică sau cea de asistență medicală?
Chiar nu știu ce să aleg...
Credeți că le pot face deodată, poate chiar o postliceală în amg și facultatea de mate-info dacă nu aș putea ambele facultăți?
Mai aveți vreo idee ce alte facultăți pot face în paralel cu una din astea?
Ms pentru atenție!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te pasionează medicina face asistență, te pasionează informatica face informatica. Noi nu avem ce spune aici. Și nu vad de ce ai face doua in paralel

| newaccountbye a răspuns (pentru suntserios):

Scuzați-ma. După noul DOOM se scrie "fă" nu "face".

| suntserios a răspuns (pentru newaccountbye):

Sa ii spui si autocomplete ului telefonului meu.
In alta ordine de idei ma bucur ca l ai ajutat pe om cu un sfat.

PS. da stiu ca nu am pus cratima.

| newaccountbye a răspuns (pentru suntserios):

Nu aveam de gând sa va corectez pana și la asta, și eu pun pauza in loc de cratima, ca nu redactez aici eseu sau compunere.

| sierra1 a răspuns:

~informatică sau cea de asistență medicală...Mai aveți vreo idee ce alte facultăți pot face în paralel ~

incearcă așa:
- dreptul și parașutismul
- academia de poliție și baletul
- facultatea de moașe și preoția

succes!

| Smmo a răspuns:

E cam greu cu doua odata, o sa ai laboratoare, cursuri, examene care se suprapun si o sa trebuiasca sa incerci mereu sa ii impaci pe toti. Profesorii nu vad cu ochi buni absentele, iar tu o sa te stresezi degeaba. Alege ce iti place mai mult.
Gandeste-te si la cat de usor iti vei gasi un loc de munca, cu cat va fi platit si ce munca presupune. Nu-i usor in zona medicala, vorbeste cu cineva care lucreaza in domeniu ca sa vezi daca rezisti.

| Geor123 a răspuns:

Buna. Eu te sfătuiesc sa alegi ce îți place sa faci. Dacă ai bacul îți recomand sa alegi facultatea, doar una pentru ca vei avea sesiunea/examene/ proiecte și este posibil sa fii nevoit sa renunți la una. O sa îți prindă bine la cv mai mult cu facultatea, iar pe viitor poți face și școala postliceala dacă îți dorești. Eu de exemplu am terminat facultatea de contabilitate și acum lucrez in domeniul. Facultatea de matematica este foarte buna. Dacă îți place mult matematica îți recomand sa faci și programare, se câștiga foarte bine in domeniul. Multă bafta!