| Veronik1918 a întrebat:

Ce trebuie sa stiu pentru a da la facultatea de matematica și informatica? (nu sunt la profil mate-info)​

1 răspuns:
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Ar trebui sa stii la perfectie materia predata la Mate Info, gasesti programa pe internet (cea oficiala) pentru toate clasele (a 9a, a 10a, a 11a si a 12a). Facultatea ar trebui sa aiba, daca nu ma insel eu, pe site, o delimitare clara a materiei pe care trebuie sa o stii, si chiar recomandari de manuale etc. Daca nu gasesti nimic acolo poti suna la numarul de pe site sau sa trimiti un mail sa intrebi. Depinde de facultate.