| HYDRO a întrebat:

Am terminat liceul pe profilul mate-info si nu am nici mai vaga idee ce sa fac in continuare.La matematica am fost ok dar la informatica paralel deci facultati de informatica cad din start.Pentru medicina nu am o memorie de elefant si nu as putea invata atat.Am incercat sa exclud din facultati pe care nu m-as vedea sa le fac dar le cam exclud in masa...M-am uitat la cele teoretice mai intai.Despre facultatea de biologie spun multi absolventi ca nu isi vor gasi un loc de munca dupa ce o termina si ca putini ajung aa lucreze in laborator.Cu chimia sunt paralel in totalitate, la drept toti spun ca trebuie sa ai pile sa ajungi in barou.La cea de economie si administrarea afacerilor cunoscuti s-au lasat spunand ca nu faci nimic dupa.Nu ma pasioneaza nici:istoria,geografia, stiintele sociale sau psihologia(si nici nu am auzit vorbe bune de ele).De facultatea de matematica nu mai zic.Si mai raman cele tehnice la care majoritatea se intra pe baza mediei de bacalaureat.Si de alea nu stiu ce sa zic, dar nu prea am de ales.Chiar nu ma atrage nimic ai abia de cateva zile ma gandesc la acest lucru, caci pana acum am cam frecat menta.Ma simt cam neajutorat ca nu mi-am facut nici un plan...

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vezi unde se intră fără concurs, fără medie, fără nimic. Probabil tot așa se și iese. Asta vrei?

| AleexisViol3t a răspuns:

Politehnica e buna

| Solix a răspuns:

Poate o postliceala?