| dtte a întrebat:

Hello! Sunt pe aici persoane care si-au gasit un loc de munca recent? Daca da, rog sa dea niste detalii:cum au reusit, pe unde ati gasit posturi disponibile etc! Nu prea am experienta, am lucrat aproape 2ani in domeniul vanzarilor si de mai bine de jumatate de an, ma chinui sa gasesc ceva! Sunt total dezamagita de site-urile pentru recrutare, firmele la care aplic nici macar nu mai vizualizeaza ceva-urile! Cum o sa reusesc? Astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| doana22 a răspuns:

Eu m-am angajat recent iar jobul l-am gasit pe un site de recrutare. Ai rabdare, complecteaza toate datele tale in ceva si fa o scrisoare de intentie pentru a le arata ca iti dorsti sa lucrezi in firma lor, ca esti o persoana ambitioasa, bine pregatita si iti doresti sa inveti lucruri noi si sa avansezi. Fi perseverenta si sigur o sa-ti gasesti un job de care sa fi multumita. Bafta!

4 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Dca cauti un loc de munca intra pe situl job nr 1 sau myjob puneti un ceva si astepti iti trebuie rabdare sau te profilezi pe altceva, multa bafta.

| smartalogu a răspuns:

E o varianta cu siteurile de recrutare si nu prea. Statistic vorbind sansele ca sa te angajezi cu ajutorul unui site din asta sun f f f mici, mai ales in perioada asta. Adica ori sti meserie bine (indiferent de meserie) si o faci pe bani putini ori stai acasa. Eu unu am plecat acum 1 an de la o firma unde imi mergea binisor, doar pentru a gasi ceva mai bun. Si am gasit... de atunci tot stau acasa. Acum am ceva sperante la o firma micuta, si asta dupa foarte multe insistente la firma respectiva si dupa CV depuse personal nu pe net. Ca un pont, foarte rar vei avea ocazia ca CV de pe net sa iti fie citite, iar daca totusi sunt, sansele ca sa fi tu aleasa pentru un interviu sunt... modeste. Eu zic sa mergi in orasul din care esti pe unde crezi ca poti fi angajata si sa intrebi, sa le bagi CV fortat pe sub nas (da, chiar daca ei or sa le arunce la 2 secunde dupa ce te intorci, macar ai incercat) si sa speri in continuare. Bafta la angajare.

| SmileYasminutzaa a răspuns:

Pai gasiti acolo www.ejobs.com si acolo gasiti si scrieti ce postul doriti voi

| maria_4406 a răspuns:

Nu am inteles daca doresti sa lucrezi tot in domeniul vanzarilor. dar te poti informa din ziare. apar saptamanal.