| PlasticMoon a întrebat:

Hello! Vreau sa închei un contract de colaborare cu o firma de asigurări. Va trebui sa îmi deschid un pfa/SRL, însă îmi cer sa fac un contract de comodat pe o mașina. Eu nu am permis de conducere și nici nu dețin mașina. Mi-au spus sa apelez la o cunoștința care are mașina și sa închei un ctr de comodat pe mașina persoanei respective. Dacă a mai lucrat cineva in acest domeniu puteți sa îmi spuneți ce sens are acest contract și dacă este obligatoriu pentru a-mi desfășura activitatea. Mersi mult!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce treaba au ei cu masina ta?
tu inchei un contract de colabrare si e treaba ta mai departe cum iti faci treaba

| PlasticMoon explică (pentru suntserios):

Așa zic și eu. Problema este ca nu am nici permis măcar. Îmi cer sa fac ctr de comodat pe mașina altcuiva. Ce interes ar putea sa aibă? I am întrebat dar mi-au spus ca așa trebuie și ca așa face toată lumea ceea ce mi se pare aiurea happy

| suntserios a răspuns (pentru PlasticMoon):

Asa face toată lumea dacă vrea sa deconteze chestii pentru mașina precum benzina.

| PlasticMoon explică (pentru suntserios):

Mulțumesc pentru răspuns!

5 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

N-are nicio treabă coada vacii cu ștampila primăriei. PFA sau SRL da, ești nevoit să înființezi, dar contractul de comodat pe mașină e o aiureală. Ești sigur că firma e serioasă?

| PlasticMoon explică (pentru adryang78):

Culmea ca e o firma foarte cunoscuta. Mulțumesc pentru răspuns.