| LoOvE a întrebat:

Asa de greu este la mate-info? crying
Eu nu prea inteleg matematica, si fizica si chimie nu-mi creeaza probleme, incat sa nu ma descurc. Le inteleg cat de cat.Am sanse sa termin profilul cu o medie cat mai mare? Mor de frica cand ma gandesc ca la toamna intru a 9 si nu stiu ce profil sa aleg thinking

Ma poate ajuta cineva? Sfatuiti-ma!

9 răspunsuri:
| CyPack a răspuns:

La nici un profil nu e greu. Eu sunt la mate info, e faza ca la acest profil tezele sunt mai lejere in comparatie cu alte profile, unde dai teza la biologie, istorie... bleah. unde e mult de tocit. Iti zic eu. la mate info e super ok, e marfa.Trebuie sa intelegi mate de la inceput, cam asta e singur grija. Si depinde si de profi.

| AlexCrb a răspuns:

De terminat termini cu medie mare daca inveti. Problema o sa fie sa iei bac-ul la mate...cel putin asta e principala problema a clasei mele.

| Purec a răspuns:

Mergi la mate info clar. alte profile nu te avantajeaza pentru facultate.

| oanaoana23 a răspuns:

Eu am terminat mate info in 2009. e frumos profilul si e cel mai bun. depinde ce facultate vrei sa faci, daca urmezi una tehnica iti foloseste, daca vrei la litere etc fa filologie, daca vrei biologie fa stiinte ale naturii. eu fac ingineria produselor alimentare si mi-a prins bine. depinde doar de tine

| Dyutzza a răspuns:

Totul depinde de tine. In primul rand, trebuie sa stii la ce materii te descurci cel mai bine si in functie de asta iti poti alege profilul pe care vrei sa-l urmezi. Daca tu crezi ca te descurci la acest profil de mate info, este ok si sunt sigura k daca inveti si te straduiesti iti vor iesi medii mari. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu alegi Mate-Info.Am facut si eu greseala asta si regret foarte mult.Informatica este foarte dificila! Insa, depinde, daca ai profesori buni o sa termini cu o medie mare.

| andreyuu a răspuns:

Nu-i foarte greu la mate-info. Depide si cat de silitor/silitoare esti.

| Alexu2004 a răspuns:

Sa faci info e foarte fain, incearca si o sa vezi!

| MankoBreaker a răspuns:

Nu iți recomand acest profil.
Dacă acum nu te prea descurci, în liceu nu te vei descurca deloc!
Încă ceva... "INFO" la liceu se referă la calcule, adică este matematică multă.
Iar ora care stai la PC se numește T.I.C.
Dacă nu vrei multă matematică, iți recomand FILOLOGIE. Dacă îți place chimia și fizica... poți să te duci la Ștințe Ale Naturii (și acolo este matematică dar nu așa multă ca la mate-info).