| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

In legatura cu Designer Floral eu ce liceu ar trebuie sa urmez ca sa practic acest job? Sunt a 7 si habarn n-am la ce sa dau. Miar place sa devin designer floral e o munca usoara si banoasa.

Răspuns Câştigător
| xChocolateRoxiiixD a răspuns:

Poti sa mergi la liceul de Tehnica, dar depinde in ce oras vrei sa mergi! Ca nu oriunde este acest liceu!

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ori un liceu din filiera vocationala, de arta(arhitectura/arte ambientale/design), ori unul din filiera teoretica, profil real(stiinte ale naturii). Facultatea poate fi cea de horticultura cu specializare in peisagistica(http://www.horticultura-bucuresti.ro/......sagistica)

| Natiiiiiii a răspuns:

Horticultura!