| aimullah123 a întrebat:

In afara de avocat ce mai poti deveni dupa ce obtii licenta in drept?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Magistrat, judecător, notar, jurist, consilier juridic, cadru didactic la facultatea de drept, angajat în poliție.

| aXy99 a răspuns (pentru sadrian46):

Magistrat, judecător.
Care e diferenta?

| darrio2007 a răspuns (pentru aXy99):

De scriere.

| aXy99 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu chiar. Magistrat este si procurorul.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti deveni orice te tine buzunarul sau pilele. Cam greu sa ajungi notar, avocat. La judecator si procuror stiu persoane sarace si fara pile care au reusit la Bucuresti. Au tot dat vreo 2 ani examenul la INM si au reusit. Dar in mediul notarilor si al avocatilor se intra daca ai pe cineva deja in sistem sau bani cu gramada.