| BCosmin14 a întrebat:

Intrebare: Daca as vrea o cariera in domeniul filmului, adica regizor, scenarist, poate actor, ce liceu ar trebui sa urmez?

Răspuns Câştigător
| DEBrown a răspuns:

Nu cred ca liceul te va ajuta prea mult, ar trebui sa urmezi Universitatea Nationala de Arta Teatrala si Cinematografica "I.L. Caragiale". Ma batea si pe mine un gand sa aplic aici pe viitor, dar sansa sa reusesti intr-un domeniu ca asta e destul de mica, asa ca nu prea se merita.

5 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Niciunul.
Iti trebuie facultate pentru a fi regizor.
Daca vrei sa fii actor, ei bine, trebuie sa ai un chip dragut si talent.

| Prezidentul a răspuns:

Un liceu de arte...

| PynkLove a răspuns:

Daca inca mai ai ocazia sa iti alegi liceul, alege un liceu de arte.
Poate ca intr-adevar liceul nu conteaza atat de mult, dar inveti lucruri ce te pot ajuta pe viitor, lucruri pe care la liceul sportiv sau unul tehnic nu ai cum sa le intalnesti in veci.

| Dariusbbbbbbb444444444 a răspuns:

Nici un liceuwinking
Exista facultate pentru fiecare dintre ele, actor regizor etc...

| Andrei_Alex_1994 a răspuns:

Un raspuns sigur nu stiu, dupa parerea mea cred ca de liceul arte...