| MaximAmSpusS a întrebat:

Intrebare importanta : Stie cineva ce profil ar trebuii sa urmez din clasa 8 ( MATE-INFO, UMAN, BIO-CHIMIE ) pentru a ma specializa in pilotaj de avion ( pasageri ), as dori sa RASPUNDA DOAR CEI CARE STIU. MULTUMESC. FUNDA

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Ca pilot iti trebuie mate si fizica multa, de altfel si la admiterea la cursurile de piloti se da mate, fizica si limba engleza. deci cel mai potrivit ti-ar fi un liceu cu profil real, ori mate-info ori poate chiar si de stiinte ale naturii, dar sa inveti si engleza bine in liceu. Dupa ce termini liceul si iei bacul trebuie sa faci niste cursuri si sa dai niste examene. raspunsul la intrebarea " Cum pot deveni pilot in cadrul unei companii aeriene?", pas cu pas, dar costuri, linkuri etc., il gasesti aici http://www.aviatia.ro/cariera/
succes!

1 răspuns:
| ionut997 a răspuns:

Profilul este real