| MaximAmSpusS a întrebat:

am o intrebare importanta pentru mine si as dori sa raspunda doar cei care stiu : ce meserii se pot urma de la profilul uman, mate-info, bio-chimie ( minim 5-10 la fiecare) multumesc, v-am pus aceasta intrebare deoarece sunt indecis pentru ce profil sa urmez, multumesc

1 răspuns:
| Azµre a răspuns:

Mate-Info:
Profesor Matematica -Daca faci modulele pedagogice
Profesor Informatica -Daca faci modulele pedagogice
Inginer It
Consultant It
Programator
Administrator Retea
Administrator Baze De Date
Developer
Si multe altele, dar depinde de facultate nimeni nu te angajeaza fara o facultate, asta inseana Politehnica, Ase, tot pe mate info adica automatica, cibernetica, matematica, etc etc intelegi tu

Bio-Chimie:
Farmacist
Asisten De Faramcist
Bio-Chimist
Inginer Chimist
si multe altele tot asa in functie de ceea ce faci mai departe de module etc etc. Bio-Chimia, Biologia, Medicina depinde ce faci si ce urmezi.