| And78jjk a întrebat:

La UVT Timișoara exista facultatea de Litere Istorie si Teologie, eu as vrea sa devin preot, prof de religie și prof de istorie, adică sa urmez teologia și istoria. Ce ar trebuie sa aleg la înscriere? Si încă o chestie, eu nu am de a face cu literele adică sunt doar pe istorie și Teologie, se poate asa ceva la această facultate.

2 răspunsuri:
| Predator30 a răspuns:

Aceasta este denumirea principală a profilului "Litere Istorie și Teologie" dar pentru ca să obți ceea ce-ți dorești trebuie să urmezi ambele specializări și anume:
Profilul Litere Istorie și Teologie
1. Specializarea Teologie asta poate fi subvenționată de stat spun asta pentru că prima facultate mereu va fi subvenționată de către stat
2. Specializarea Istorie aceasta trebuie plătită adică o faci în privat
La final vei obține licențele pentru ambele domenii și te poți angaja în domeniile pe care le-ai specificat.Mult succes!

| And78jjk explică (pentru Predator30):

Va mulțumesc mult pentru informații