Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Lucrati de acasa sau ati lucrat vreodata de acasa? Care au fost provocarile pe care le-ati intampinat si cum le-ati depasit? Preferati sa lucrati de acasa sau sa mergeti la serviciu?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da momentan lucrez intercalat ba acasa, ba la birou pentru ca birourile sunt in alt oras.

avantaje sa lucrezi de acasa:
-iti faci orarul cum vrei
-scapi de cheltuieli cu transportul
-faci economie de timp cu mersul si venitul de la munca
-un mediu mai relaxat de lucru
-iei pauze cand vrei, te organizezi mai usor
-nu esti asa de usor de controlat de superiori

dezavantaje
-lipseste partea de socializare
-lipsesc colegii sa iti mai dea un sfat sa te mai ajute la un task
-lipseste pauza de pranz alaturi de colegi
-nu exista monotonia aceea ca stai mereu acasa
-primesti/intelegi mai usor task urile
-esti mai motivat sa muncesti ca sunt mai putine distractii

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Multumesc. Daca ar fi sa alegi una dintre variante, ce ai prefera? Sau iti place sa le imbini?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

As alege oricand mersul la birou. nu imi place sa le imbin, doar ca sunt nevoit din motive personale.