| FreddieM a întrebat:

Ați acceptat vreodată un serviciu unde ați considerat ca e sub demnitatea voastră să lucrați?
Ce job și de ce?

Cheers

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu mia convenit un servici am plecat sau nu am aplicat pentru el, am fost pretentios de fel nu acceptam orice in disperare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, căci orice job pe care l-am primit, nu m-am considerat deasupra a ceea ce aveam de făcut.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da.
Am fost agent de paza multi ani; asta nu era tocmai sub demnitatea mea, fiind vorba de socializare, tinuta decenta, seriozitate... Dar in timp s-a stricat rau postul, am fost presat sa duc si tomberoane de gunoi pe strada (in jurul societatii), iar asta m-a iritat maxim. Am plecat.
Alt job sub demnitatea mea a fost mai demult, cand eram "universal" la un magazin de haine din cartier. In fiecare zi aveam altceva de facut, de la cumparaturi in piata pana la dat zapada, curatat cusca cainelui. Acolo am acceptat pentru ca eram platit bine, iar proprietara era foarte prietenoasa.

| gemeni6226 a răspuns:

Pentru mine niciodata nu a existat asa ceva ca sub demnitate-exista altceva-atmosfera de la servici-cum ma inteleg cu sefii cu colegele colegii.Am lucrat incepind de la munca de birou pana la munca de camerista care smotruie dar mi-a placut pentru ca eram apreciata.Nu mi-a placut sa lucrez in schimb nu dau detalii unde, nu am fost apreciata si unde nu m-am inteles bine cu colectivul acolo era calvar dar nici nu am stat mai mult de 4 luni.

| wildthing a răspuns:

Nu stiu daca se poate spune ca am facut ceva care sa fi fost sub demnitatea mea, dar cu certitudine pot spune ca nu am avut niciodata privilegiul de a face ceva ce-mi place, de a-mi castiga existenta dintr-o activitate care-mi place...si mi-e greu sa cred ca il voi avea vreodata.

| Yasmin875 a răspuns:

Nu "sub demnitatea voastră" ci josnic pentru voi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

DA și NU!

DA, pentru că s-a întâmplat să fie total opusul a ceea ce eu speram inițial a fi acel job și NU, pentru că niciodată nu m-am considerat a fi deasupra a ceea ce avem de făcut.

Răspuns utilizator avertizat