| Just4boy a întrebat:

Salut, vreau sa va intreb si eu ceva!
Fac 18 ani d-abia pe 15 Decembrie si vreau sa ma apuc cat mai repede de scoala de soferi, ma pot apuca cu 4 luni inainte (in August). daca imi iau cateva ore in plus?!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti incepe scoala de conducere doar cu 3 luni inainte de implinirea varstei minime prevazute pentru categoria pe care o vrei, in cazul tau abia dupa 15 septembrie.

| alessia5158 a răspuns:

"In conformitate cu legislatia in vigoare, cursurile scolii de soferi pot fi urmate si cu 3 luni inainte de implinirea varstei minime, insa examenul de obtinere a permisului de conducere se poate sustine doar la implinirea varstei minime pentru categoria respectiva.

Cursantii minori se pot inscrie numai in prezenta unuia din parinti sau a tutorelui legal."---- vezi sursa http://autotur.ro/? conditii_de_inscriere

| JohnnyBi a răspuns:

3 luni inainte de implinirea varstei este prevazut de lege. mai mult de atat nu.

| Tpu678 a răspuns:

E ok. Bafta!