| irina_1911 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un sfat? la ce facultate sa merg avand in vedere ca sunt la mate-info intensiv si k partea de uman nu prea ma atrage. dar o facultate la nivel mediu, adica nu grea.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Irina, nu esti obligata sa faci o facultate. Daca iti place ceva, nu e nimic greu. La toate facultatile sunt cursuri nedigerabile si profesori imputiti, dar macar faci ce iti place.
Faci o facultate "usoara" doar ca sa ai o diploma? Ce faci dupa aia cu ea?

6 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Draga mea in primul rand trebuie sa faci ceva din pasiune sau macar placere nu doar pentru o hartie sau o diploma. Ca sa fi inginer femeie sa stii ca e destul de greu... in general daca termini ceva de genul asta vei da nas in nas cu o multime de barbati care nu au in cap decat ideea fixa ca o emeie e din capul locului atehnica. Apoi daca ceea ce faci nu-ti place va fi greu de razbatut in aceasta lume a barbatilor, asa ca... se pare ca va trebui sa te indrepti spre o parte mai economica sau protectie a mediului (exemplu la facultatea de energetica din Bucurestie exista o astfel de sectie) sau te poti reprofila pe Chimie alimentara. Acum depinde ce vrei tu de la viata.

mlm
| mlm a răspuns:

Draga mea, important este sa dai la o facultate care iti place tie, nu ceea ce vrem noi, tu vei merge mai departe, nu noi.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Noi putem sa-ti recomandam ''n '' facultati dar cea mai buna e cea care crezi tu ca ti se potriveste mai bine si iti place. E vorba de viitorul tau si decizia iti apartine.

| Lory_2572 a răspuns:

Iubita...in niciun caz nu te lasa influentata de altii. Fa ceea ce-ti place!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Așteptăm opțiunile tale ca să ne orientăm la răspuns.
Este viitorul tău și trebuie să faci o facultate care să îți aducă un job bun și repede și să fii mulțumit de el.
Pa, pa.

| Roxanne a răspuns:

ASE