| svenhassel13 a întrebat:

Marți susțin probele sportive pentru Sgp, ce acte trebuie sa am la mine pe lângă buletin? Și peste asta, cam cât durează aproximativ? Dau funda pentru răspuns

4 răspunsuri:
| Ciprian09 a răspuns:

Daca ti ai facut dosarul, probabil ca vei merge la unitatea la care ai facut actele. buletinul ar fi si cam atat. daca erau si altele probabil ca erai sunat!

| svenhassel13 explică:

Buletin si adeverința medicală in original.

| MataGeorgi a răspuns:

A) copia certificatului de naştere;

b) copia actului de identitate;

c) certificatul de cazier judiciar eliberat cu maximum 6 luni înainte de data depunerii - cu excepţia candidaţilor care provin din rândul SGP;

d) copia diplomei de bacalaureat sau adeverinţă care atestă promovarea examenului de către titular a examenului de bacalaureat ori adeverinţă/certificat din care atestă că acesta este înmatriculat în ultimul an de studii sau a absolvit învăţământul liceal;

e) copia permisului de conducere, pentru candidaţii care optează pentru formarea pe filiera indirectă a subofiţerilor în activitate în armele "auto", "geniu" şi "tancuri";

f) copia livretului militar (dacă este cazul);

f) copie a ultimului contract cu Ministerul Apărării Naţionale, certificat de structurile de personal ale unităţilor unde este încadrat SGP.
Dureaza 1 min și 45 sec

| svenhassel13 explică (pentru MataGeorgi):

Toate astea le am dus la biroul de recrutare iar ei mi au oprit dosarul.