| RaulHeciko a întrebat:

Media evaluare nationala 5.50 media clasele V-VIII 8.71 media admitere 7.10 la ce liceu din Arad pot intra unul normal? Nu am brosura sunt la sat. big grin

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi toate informațiile pe www.edu.ro
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

| Ceriik a răspuns (pentru Legiuitoarea):

LOL! Tu dai acelasi raspuns mereu, la toata lumea. Si vezi ca pe edu apar abia pe 3-4 iulie rezultatele.

| LaRkiNNN a răspuns (pentru Ceriik):

Asa-i? laughing
Am mai vazut exact acelasi raspuns inca la vreo 4 care au intrebat de rezultatele de la examene.

| Ceriik a răspuns:

Cum sa ai media 5.50? La mate a fost super simplu. Doar daca stiai sa citesti luai un 7.

| michelia a răspuns (pentru Ceriik):

Si? Asta te-a intrebat el? Ce crezi despre notele lui?

| michelia a răspuns:

Cum ti-a iesit media aia de admitere de 7, 10? Nu faci media aritmetica intre media de la evaluare si cea din clasele 5-8? Iti iese ceva mai mica.

Uita-te pe link si vezi toate liceele din Arad cu profil, numar de locuri si cod.
Iti faci lista de optiuni ( pornind de la preferatul tau, ales realist, si pina la ultimul ) si o sa completezi pe fisa aia la scoala 25 -30 de variante. Asta ca sa fii sigur ca intri undeva.
http://www.admitereliceu.ro/......re/ord/asc

| RaulHeciko explică (pentru michelia):

Nu am facut-o eu am vazut pe ISJ Arad da asa iasa pai 8.71 media clasele 5-8 + media evaluare nationala 5.50 =14.21:2=7.105

| michelia a răspuns (pentru RaulHeciko):

Ai dreptate; e 7, 10.
In rest, consulta lista data de mine, ai toate datele acolo.

| LaRkiNNN a răspuns:

Ai putea sa mergi la un Stiinte ale naturii. Acolo nu dai bacul din mate si sigur o sa il iei.
Bafta!

| RaulHeciko explică (pentru LaRkiNNN):

Care liceu?

| LaRkiNNN a răspuns (pentru RaulHeciko):

Nu stiu exact toate liceele, dar stiu profilul.

| MaLiNaMaLy a răspuns:

Poti intra la unul ...cam asa si asa. Adica la unul mai putin favorabil happy