| Skumpik2013 a întrebat:

TPU am o colega care la Evaluarea Nationala a luat la Matematica 3.3 si la Romana 4.5 iar medica pe clasele 5-8 o are7.62, Ia sa calculat media de admitere si ar fi 5.76 ia intra la liceu sau nu sau da in augus iar testele de la Evaluare Nationala. AM NEVOIE URGENT DE ACEASTA INFORMATIE, VA ROG CAT MAI REPEDE. Cine imi explica si imi zice deteliat cum ii situatia primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Incarcare a răspuns:

La liceu intra. Nu are cum sa nu intre, eventual la unul mai prost, dar intra. Banuiesc ca, cam la cel mai prost liceu din oras.

8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Legat de admitere, da poate intra pentru că învățământul este obligatoriu până în clasa a 10 a așa că poate intra și cu 4-5 media!

| ywar a răspuns:

Excelente rezulatate! 3.3 si 4.5. Vine o noua generatie, foarte bine pregatita!

| Azµre a răspuns (pentru ywar):

Da nu îmi pot imagina cum de a luat atât și eu am văzut subiectele și sunt floare la ureche...
trebuie să fii cu adevărat prost sau să ai un iq sub 70 să nu iei măcar 5

| BluishAngel a răspuns (pentru ywar):

Ai dreptate.Vai de capul lor! Nu te uiti si la cea care a postat intrebarea? Are o gramatica oh go on Degeaba comenteaza ei inapoi, pentru ca oricum sunt varza.Mai intai sa invete sa scrie.

| Skumpik2013 explică (pentru BluishAngel):

Mai barim eu am luat 10 la amandoua |_
Bine ca sti tu sa scrii, mai taci ca nu toti suntem perfecti sau ce tu te crezi perfecta. NU ESTI NICI MAMA SI NICI TATA CA SA IMI SPUUI CE AM GRESIT SI CE AM FACUT DA! TACI SAU CE NU POTI STA SA NU TACI!

| BluishAngel a răspuns (pentru Skumpik2013):

Ai gasit vreo greseala gramaticala la mine? Eu spuneam in general de copiii care dau examenul ca nu invata si ca iau note mici, la fel ca prietena ta.Am spus si de tine pentru ca, dupa cum scrii, nu reiese ca ai invata asa de bine.Greseala mea.

| Skumpik2013 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri!winking

| Gya_Ammy_1994 a răspuns:

Nu te alarma, uita-te in anii precedeti cu ce medii s-a intrat, au intrat si cei cu 2-3-4... tinand cont ca 10 cls sunt obligatorii nu trebuie sa-ti faci griji pentru ea pana acolo, dupa este mai greu.