| anonim_4396 a întrebat:

Notiuni elementare electricitate?

Incep prin a spune ca am aflat de faptul ca se fac angajari la o firma din bucuresti...

Am terminat un liceu cu profilul tehnic si am atestat de tehnician mecatronist; nu am mai lucrat pana acum

Locul disponibil pentru mine ar fi acela de electrician

Mi s-a spus ca voi fi chemat la un interviu si ca trebuie sa repet notiunile elementare

Acum... ce anume trebuie sa stiu neaparat?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuia sa te informezi la ei ce trebuie sa stii sau le puteai spune ca de abia ai terminat studiile si ei iti aratau la inceput, dupa aia te descurcai tu.

| m3tsys a răspuns (pentru mgtow):

Stiu ca abia am terminat liceul / cauta persoane fara experienta pentru a fi formate la locul de munca ca sa spun asa...

Ideea este ca pana atunci va trebui sa ma prezint la acel interviu de care spuneam mai sus

| mgtow a răspuns (pentru m3tsys):

Te prezinti, le zici cu varf si indesat ce ai facut si ei te vori ajuta, daca te resping cauti alta firma dar gandeste-te ca vei intra la firma asta si totul va fi bine.

| m3tsys a răspuns (pentru mgtow):

Sa speram ca voi avea succes...

Multumesc.

| mgtow a răspuns (pentru m3tsys):

Nu spera ci spune ca asa va fi si vei vedea ca fiind pozitiv totul va fi bine.

| troloman a răspuns:

cred ca trebuie sa stii NEAPARAT modulele 6 10 11 din clasa a 11 si fizica din a 10

| m3tsys a răspuns (pentru troloman):

Multumesc pentru raspuns.