| anonim_4396 a întrebat:

Nu-mi gasesc nimic de lucru din 2013 cand am terminat liceul (am 21 de ani).Am depus cv-uri, am sunat, am facut chiar si un atestat de paza dar fara nici un rezultat.Pur si simplu parca sunt blestemat. Locuiesc ce-i drept intr-un oras cam mort dar nu am unde sa plec in alta parte.Numai stiu ce sa fac simt ca cedez psihic

4 răspunsuri:
| ElenaSt2011 a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la munca in strainatate, unde daca lucrezi 2 sau 3 ani, de multe ori primesti casa si masa gratis si poti economisi tot ceea ce castigi. Deci, in 2 sau 3 ani de munca, ai banii pentru un apartament.

Sau mergi la Agentia Judeteana de Ocupare a Fortei de Munca din orasul tau si intrebi de job-uri in strainatate, sau accesezi site-ul Uniunii Europene la adresa https://ec.europa.eu/eures/page/index si alegi RO pentru a vedea informatiile in romana. Sau mergi direct la varianta romaneasca a site-ului, accesand https://ec.europa.eu/eures/public/ro/homepage

| Flav1a a răspuns:

Daca nu ai posibilitatea sa te muti intr-un oras mai mare sau cu sanse mai mari de angajare, incearca-ti norocul in strainatate.

| ArthosClaudiu a răspuns (pentru Flav1a):

Nu am la cine sa merg

| Flav1a a răspuns:

Daca aveai si o facultate, probabil aveai mai multe sanse de a te angaja.