| anonim_4396 a întrebat:

Nu se mai lipeste nici o oportunitate de munca de mine indiferent ce as cauta. Tot ma chinui sa gasesc variante si variante. La unele n-am bani si pile, la altele am studii terminate pe cu totul altceva si nu se potrivesc cu ofertele de munca. Alte studii nu mai pot face, astea le am sa ma descurc cu ele. In afara tarii sunt riscuri sa fiu data afara din senin sau sa nu gasesc nici acolo ceva, practicile de vara respinsa din start, fara motiv. Hobby-urile sunt hobby-uri, nu le implic ca job. Voluntariatele sa n-aud de ele.Nu e vorba de bani. Nu misc un deget! Sunt adult,trebuie sa ma gandesc numai la bani si asigurarea conditiilor de viata pe viitor!
Sa intru in lumea modei sau a filmelor e prea tarziu. Alte inclinatii le faci de mic copil si abia apoi devin joburi,asadar prea tarziu pentru altele. Cursurile de programator costa extrem de mult si asta e de fapt de viitor, nimic altceva, dar n-am studii incheiate pe Automatica si Calculatoare.
Am tot cautat, aplicat CV-uri, dat mail-uri,apeluri,dar ce n-am facut? Nu mai pot rezista psihic mult. Sunt din ce in ce mai nervoasa, nu ma mai inteleg cu cei de acasa, plang si deja m-am hotarat sa renunt dar nu pot si asta ma dispera si mai tare din cauza ca orice as face tot degeaba. Parca as căra in spinare tot Pamantul. Pentru ce? Pentru ceva care nu se leaga deloc deloc? Casatoria cu unul bogat nu e o solutie. Videochat-ul imi e interzis. La ROSAL nicidecum. LA alte birouri imi trebuie studii pe acea filiala si iar nu e compatibila oferta cu studiile...
Ce sa fac? Am epuizat atatea oportunitati,ce altele mai sunt si nu le-am descoperit? Sa creez eu propriul job sau afacere la fel, imposibil, din pricina banilor.Nu provin dintr-o familie de miliardari ca daca era asa, nu ajungeam aici.

33 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Aha,știam eu! Bine că l-am șters.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu nu îmi voi completa CV -ul cu experiențe pe care nu le-am facut doar ca sa atrag atenția și să primesc jobul pe minciuni și apoi să fiu concediata cu dosar penal pentru falsificare de CV. Aia am făcut, aia am scris negru pe alb! Am mai făcut ceva intretimp? Trec acolo. Simplu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol, dosar penal pentru falsificare de CV. Daca s-ar face asa ceva, ar fi pline puscariile cu de-astia. Nu am zis sa bagi vrajeli in CV, ci doar ca LinkedIn poate fi foarte util si pentru un tinar absolvent care a facut CEVA in facultatea aia. happy