| VasileRapidistu13 a întrebat:

Mai baieti, ce e asa imposibil sa ajungi in Romania la 4000lei? Cand sunt electricieni, jandarmi, pompieri, politisti instaltori, vopsitori, si fetitele de la farmacie castiga peste 3000 in orasele mari, instructorii fitness cu facultate la mine intr-un oras mic iau peste 3000.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Pai nu e. Doar doar sa alegi meseria unde se castiga atata, si sa o poti si stii face.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine spune ca este imposibil sa castigi asemenea bani. Dar vezi ca 4000 este brut, net este 2340.

| Catrice a răspuns:

Zici ca nu-ți pasa de câștiguri, da' tot pui întrebări legate de salarii. Ce ziceai ca lucrezi?

| johnnny123 a răspuns:

A spus cineva că e imposibil să ajungi la 4000 de lei?

| VasileRapidistu13 explică (pentru johnnny123):

Multi zic ca, eu zic din experientele mele din mediul in care m-am nascut, ca e toxic e una, nu e asa greu sa ajungi la 4000lei si sa ai o viata decenta, greu e sa iei peste 5000. Dvstra Domnul Johnnny123 am vazut ca sunteti din Bucuresti ati putea sa-mi spuneti cu aproximatie daca aveti idee cat ia un farmacist? pe internet am gasit ca intre 2000-4000lei,dar na cel mai safe e sa vezi tu un fluturas cu ochii tai sau sa intrebi si pe cineva care e de acolo si pare om serios ca dvstra.

| johnnny123 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Nu știu și nici nu mă interesează ce salariu are un farmacist în București.

Dar mi se pare o aberație să spui că "este imposibil să ajungi la 4000 de lei" când salariul mediu NET la nivel de țară este 4000 de lei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

În București câștigă puțin cei care locuiesc în comunele de lângă oraș și lucrează în București.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

În București câștigă bine bucureștenii.

| VasileRapidistu13 explică (pentru johnnny123):

Pai eu in intrebare am zis asa "ce e asa imposibil sa ajungi sa iei 4000" multi pe care i-am intalnit cand am zis ca daca iei 4000lei e mult si ca sunt foarte rari cand asa ia peste jumatate din tara.P.S oricum dupa cum am afirmat eu pun intrebari in scopul de a afla lucruri vin dintr-un sat uitat de lume, eu am fost autodictat tot ce am invatat a fost manopera mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Salariile diferă foarte mult în București.

| Emma30555 a răspuns:

Si daca castigi 4000 de lei iti ajung? Mie nu prea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți câștiga 4000 lei pe lună.