| snbxhxhshhs a întrebat:

Pentru a deveni kinetoterapeut trebuie să fac facultatea de sport sau medicina? Merita să devii kinetoterapeut in Romania?

9 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Facultatea de medicină pe specializarea balneofiziokinetoterapie. Dacă merită sau nu depinde numai și numai de motivația ta.

| AnastasiaK a răspuns:

Depinde cărui "public" vrei să te adresezi. Din câte știu, dacă te duci la sport, nu o să ai voie să te ocupi de cei cu anunite afecțiuni medicale. Vei avea treabă cu sportivii. Cât despre medicină, chiar și dacă ți se permite să te ocupi și de sportivi, nu vor veni ei la tine (motivele nu le mai zic).

| siriusblack98 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Long time no see laughing

| AnastasiaK a răspuns (pentru siriusblack98):

O să presupun că ți-a fost dor să citești niște răspunsuri ironice/acide (și utile uneori, sper eu) pe aici laughing

| siriusblack98 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Să știi că mi-a fost dor laughing Am avut ceva liber zilele astea și am zis să ajut puțin comunitatea cu răspunsuri toxic de sincere rolling on the floor

| tonyc7 a răspuns:

Din foarte putinii pe care ii stiu eu, niciunul nu iese in evidenta cu nimic care sa impresioneze. Oameni simpli.

| TheStrategist a răspuns:

Merită dacă asta îți dorești cu adevărat

| cosmogirl a răspuns:

Cei care termina la Sport sunt mai apreciati in domeniu. Daca merita sau nu depinde de tine.

| flynn01 a răspuns:

Conteaza media de la bac?