| MarYnutza_3859 a întrebat:

cum credeti ce ar trebui sa aleg... avocatura sau psihologia?

Răspuns Câştigător
| DanaQ a răspuns:

Alege domeniul in care crezi ca te-ai regasi cel mai mult; daca esti o fire bataioasa si vorbareata peste masura, care stie sa-si impuna puntul de vedere, atunci esti perfecta pentru drept; daca ai un caracter mai degraba rational, esti linistita, la locul tau si-ti plac oamenii, alege pshihologia; pe de alta parte, banoase pot fi amandoua, or niciuna. happy ...depind doar de tine!

8 răspunsuri:
| sagetator a răspuns:

Alegi ce crezi tu ca e bine pentru tine. Parerea noastra nu conteaza. Ambele sunt banoase si de viitor.

| herbalist a răspuns:

Pai eu as zice psihologia ca e mai interesanta din punctul meu de vedere dar avocatura pare a fi mai banoasa ramane la alegerea ta

| WeeD a răspuns:

Ce iti place.Eu asa alege avocatura

| gabytza92_2681 a răspuns:

Eu as zice psihologia mi se pare mult mai interesanta si inveti multe chestii si in ziua de azi ajunti foarte greu avocat pentru ca ies avocatii pe banda rulanta de la facultatile particulare.eu sunt cl a 12 si am un coleg care se pregateste p drep dar are foarte multi banii si relatii si la drept cam asa e trebuie sa dai banii daca vrei sa avansezi. sper sa-ti fie de folos

| Andreea114820 a răspuns:

Eu zic psihologia

| moraruvictorash a răspuns:

Psihologia pui, ca se zice ca fericit e barbatul a carei sotie e psiholog

| dAnA_7476 a răspuns:

Psihologie in niciun caz no sa poti trai din asta niciun nebun nu recunoaste ca e nebun
avocatura procese sunt multe in ziua de azi

| LoreLeBlanc a răspuns:

Pff.si eu ma confrunt cu problema asta sad
psihologia este cum ar veni prima mea dragoste...adica la ea m-am gandit prima data.
apoi.am inceput sa descopar si avocatura.si am inceput sa o iau mai mult in seama :-s

sincer eu as alege totusi psihologia.pentru ca dreptu deja il fac toti rolling eyes [imi place sa fiu diferita big grin ].si tot la psihologie inveti sa fi linistit.si sa ai rabdare si tot odata inveti sa citesti omul si sa-l descoperi asa cum este in interior day dreaming
cat despre avocatura...nu stiu ce sa zic.este adevarat ca e frumos sentimentul sa te zbati sa salvezi pe cineva.dar nu stiu.tot mai frumoasa e psihologia big grin

sper sa faci o alegere ce iti va fi pe plac happy