| Dragunov1 a întrebat:

Salut, am 16 ani si sunt in clasa a 10 a, varsta la care a cam venit timpul sa ma gandesc la "ce o sa fac cand voi fi mare". Nu as vrea sa-mi petrec restul vietii la un birou, sunt un tip energic.As vrea sa ma inrolez in Trupele Speciale de Interventie Rapida si.va rog daca ma puteti ajuta, as vrea sa stiu tot ce trebuie sa fac pentru a ajunge in S.P.I.R sau D.I.A.S.Trebuie sa dau examene? daca da, la ce materii? la ce exercitii fizice sunt supus la examene? Trebuie sa ma duc la academia de politie? Imi trebuie o anumita medie la liceu? Trebuie sa am un anumit fizic? Recunosc ca am doar 1 72 si 65 kg.
Va rog sa ma ajutati cu toate informatiile, am cautat si pe site-ul Ministerului Apararii de Interne dar nu am gasit informatii.Va rog seriozitate, multumesc anticipat :*

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai ai timp pana termini liceul, dupa ce termini liceul te bagi la academia de politie si acolo te interesezi cum ajungi mai departe la trupele speciale.