| asdasfsdfgdgdfshsdfhsghg a întrebat:

Salut! Am terminat profesionala si in momentul de fata termin si seralul vara asta si doresc sa iau totodata si bacalaureatul. Întrebarea mea este următoarea, cum se calculează media generală la purtare la admitere? Pe anii de profesionala, pe anii de seral(liceu) sau toți anii adunați profesionala+seral? Și încă o nelămurire, ar mai fi ca am un tatuaj la vedere si vreau sa il șterg, daca rămâne ceva cicatrici si aplic fond de ten la viza medicală nu cred ca ar trebui sa am probleme, nu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se va lua in considerare media generala la purtare a anilor de scoala profesionala si liceu, avand in vedere ca si profesionala conteaza ca primii 2 ani de liceu.
Cat priveste tatuajul depinde ce se va constata la vizita medicala, respectiv daca mai este sau nu vizibil.

| Andreea99911818181 a răspuns:

Sa ai probleme unde? Nu ai specificat. Care admitere?