| Armi480 a întrebat:

Exista vreo posibilitate sa devii pilot militar fara a da admiterea din matematică/fizică?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Trebuie sa faci academia aeriana de la Brasov. Armata se face serios si nu te temi de un test din matematica.
Crezi ca iti dau pe mana avioane de vanatoare (F16) daca nu esti ofiter cu facultatea facuta la ei?

| Armi480 explică (pentru anonim_4396):

Iar din scoala de subofițeri Traian Vuia nu poti iesi pilot?

| sierra1 a răspuns (pentru Armi480):

Pe planor se mai poate

| Armi480 explică (pentru sierra1):

Raspunzi si tu ca sa te afli in treaba

| Salontanul a răspuns (pentru Armi480):

Jignesti pe cineva fara sa gandesti, si fara sa te pricepi. Subofiterii nu sunt piloti. Subofiterii sunt sefi de depozite, cazarmari, etc. Pilotii sunt ofiteri, cu Acadaemia Militara. Ti-o spune cineva care are o cariera de 27 de ani in armata.

| Armi480 explică (pentru Salontanul):

Normal ca nu ma pricep, de aia am si intrebat, nu am jignit pe nimeni, multumesc de raspuns

| sierra1 a răspuns (pentru Armi480):

Tu crezi că vorbești de avioane de hârtie.
Nu orice du-te-vino pune mânuța pe un avion real.
Vrei avion, burta pe carte (și asta, doar ca să mă aflu in trebă)

| Armi480 explică (pentru sierra1):

Nu am vorbit de "avioane de hartie" dar ok, trebuia sa ma astept la raspunsuri clasice romanesti

| anonim_4396 a răspuns (pentru Armi480):

Nu uita de examinarea medicala si de probele fizice. La ambele se cere sa fii perfect. Abia dupa astea doua examinari te baga la cele scrise. Nu treci vizita medicala iti respinge dosarul din start. Si este o vizita facuta la sange, din cap pana in picioare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Armi480):

Nu. Faci academia sau stai acasa. Cu aviatia nu e de joaca.

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sorry da' fără mate, nu te bagă in seamă, nimeni pe acolo!

| RoCkKiD a răspuns:

Nu se poate, singura varianta e daca mergi la academia fortelor aeriene din Brasov.