| Robin13 a întrebat:

Salut, ma adresez direct cu intrebarea "armata sau politie"? Sunt indecis intre aceste doua structuri, imi plac ambele, insa vreau sa aflu parerea altcuiva si ce sfaturi mi-ati putea oferi, legate de volumul de munca, conditiile de munca, salariu, avantaje, dezavantaje, beneficii, stres etc. referitor la ambele. Mersi!

4 răspunsuri:
| theforceofgood a răspuns:

Părerea mea este armata. Poliția ştim şi noi că nu suntem aşa de mulțumiți.

| Robin13 explică (pentru theforceofgood):

Eh, treci peste fazele pe care le vezi la televizor laughing exista chestii mai bune de atat

| noob a răspuns (pentru Robin13):

Cum ar fi politia calare

| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Salut, aceeasi intreebare am pus-o si eu ieri. Si stiu cat de greu e sa te decizi. Daca dai in armata, ai scolile de maistrii militari sau Academiile. Academia Tehnica Militara de unde iesi inginer, Academia Fortelor Terestre unde, daca nu-ti place matematica poti sa dai pe stiinte administrative, Academia Fortelor Aeriene si Academia Fortelor Navale. Mi se pare cel mai frumos la AFT. Iar pentru politie ai scolile de agenti si Academia de politie de la Bucuresti. Tu alegi. Vrei sa fii plecat de acasa aproape mereu? Iti place sa lupti? Sa asculti sau sa dai ordine? Te intelegi bine intr-un grup? Esti dispus sa mergi in misiuni, nu sa stai la birou? Trebuie sa te gandesti bine. Daca ai intrebari...pot sa te ajut.