| terorist a întrebat:

Salut prieteni, va rog sa ma ajutati. Daca in clasa a 5 mi-a iesit pe primul semestru 10 la purtare si pe al doilea tot 10 si in clasa a 6 mia esit 10 pe primul si 9 pe al doilea daca in clasa a saptea si a opta o sa am 10 pe ambele o sa am vreo problema sa fiu afectat la liceu sau sa nu pot da la facultatea de IT adica calculatoare

4 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Depinde de celelalte materii si de media cu care se intra la liceul respectiv.Degeaba ai 10 sau 9 la purtare daca la celelate ai 6, 5 etc.Cat despre facultate pentru inscriere vor conta notele din liceu, nici decum alea din scoala generala.

| Laminin a răspuns:

Hey! Dar e media numai la purtare ce ne-ai zis tu. Conteaza mai mult celelalte medii, in special mate si info. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta puteai sa calculezi si singura(de aia ai cap)
asta i un site de raspunsuri nu un site de primit confirmari(pentru ca rasp. il stiati deja) si dracul de legatura are purtarea cu it? ca sa influenteze?( in afara de valoarea numerica)

| stephanny a răspuns:

Nu vei avea absolut nicio problema. nota la purtare de 7 sau sub 7 creeaza probleme. pentru nota 9 poti sta fff linistit.