| terorist a întrebat:

Buna daca in clasa a 6 pe primul semestru mia esit media la purtare 10 si pe al doilea 9 si generala mia esit 9.50.Ma afecteaza cu ceva mai pot da la facultatea de jurnalism din iasi sau bucuresti? Dau funda si vot PLZZ

Răspuns Câştigător
| CalinBerindean a răspuns:

Nu te prea afectuaza la facultatea de jurnalism, deci fii linistita nu te va afectua delocwinking

3 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Media la purtare din scoala generala nu afecteaza cu nimic intrarea in facultate, afecteaza intrarea la un liceu mai bun

| cristinna23 a răspuns:

Ca sa dai la un liceu bun si sa urmezi o facultate ( ca cea pe care o vrei) ar trebui sa ai media 10, conteaza foarte mult. oricum bafta

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Nu conteaza cu nimic. Poate doar bacul in special la limba romana si capul tau, dar vad ca bate vantul prin el fara suparare. Cum poti sa spui ca te afecteaza mult asa ceva. De asigur ca te poti inscrie la facultatea de jurnalism insa e adevarat ca trebuie sa si ai note maricele dar si sa stii limba romana corect pentru ca observ ca ei esit. Ok? Succes si sper sa te vad jurnalist! :X