| MotoBlitz a întrebat:

Salut! Merită să devi militar? Care sunt beneficiile ca ofițer?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, merita din toate punctele de vedere, ca dupa terminarea unei academii militare ai job asigurat, salariu mare, ajutor la chirie, suplimente la mancare, transport samd.

Intr-adevar ai obligatia sa stai 5 ani de zile in jobul dat de ei, la repartitia primita, dar ai multe avantaje, pe care nu le are nici o facultate din tara.

| MotoBlitz explică (pentru Violleta2022):

Am văzut că salariile sunt în medie la ofițeri de la 3.000 la 5. 000ron foarte puțin. Nu prea e mare

| mihai69 a răspuns (pentru MotoBlitz):

Ea vorbea de ofițerii din țara ei de adopție.

| mihai69 a răspuns:

Ofițerii ar trebui să știe să scrie și să citească în limba română corect. Deci... Nu.

| gabicoo a răspuns:

Nu!
1 - Ca să devii militar și eventual ofițer trebuie să scrii cu doi de i!
2 - Corect se scrie "Merită " nu "Se merită"!
În concluzie: Nu merită să devii militar! Ofițer? În cazul tău nici nu poate fi vorba! Mai întâi te pui la punct cu limba română și după aia poți visa la o carieră în structurile MApN!