| luciancostin89 a întrebat:

Vreau sa devin ofiter militar, am inteles ca trebuie sa ma inscriu la oficiul judetean militar si apoi ma recruteaza ei unde au nevoie ca sa ma scolarizeze, stie cineva daca se merita sa devi ofiter militar? Probele sunt grele atat cele scrise cat si cele fizice, salariul este motivant?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a deveni ofiter al armatei trebuie sa termini o academie militara, sunt cateva academii.
Merita sa urmezi o cariera miltara doar daca iti place disciplina si armata, salariul este unul destul de bun.
Vezi detalii pe site-ul oficial al M.Ap.N.